Moje egzorcyzmy - sprawdź!Egzorcyzmy w islamie

Opętanie to słowo, które kojarzy się z zamieszkaniem złego ducha w ciele osoby albo innego stworzenia, np. psa czy wielbłąda. Teoretycznie większość ludzi wie, na czym miałoby polegać opętanie przez złego ducha, jednakże rozpoznanie jego działalności przysparza wielu osobom niemałych kłopotów.

Mając do czynienia z osobą, w której zamieszkał zły duch na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że jest to ktoś bardzo chory, najczęściej mający problemy w sferze psychiki. Jest tak, ponieważ zły duch, który w języku arabskim oznacza dżinna ukrywa się nie tylko w ludzkim ciele, ale i zamieszkuje duszę.

Długotrwałe lęki i utrzymująca się nerwowość wskazywałyby na pierwsze oznaki depresji. Brak koncentracji, zmęczenie mimo kilkugodzinnego snu, a przy tym niedrobne skaleczenia czy upadki, po których pojawiają się sińce i inne obrażenia fizyczne, to nie jedyne oznaki opętania. Kolejne, które nie są utożsamiane w pierwszej kolejności z opętaniem to zamykanie sie w sobie, izolowanie od otoczenia, koszmary senne czy trudności z organizowaniem dnia. Brak wykonania egzorcyzmów we wczesnej fazie opętania powoduje nasilenie się powyższych objawów, a także powstawanie innych, bardziej uciążliwych, w tym: pojawianie się cieni na jawie, odczuwanie świadomości bycia śledzonym, darcie pościeli, niekontrolowane ataki histerii, autodestrukcyjne zachowania czy samookaleczenie.

Dla części ludzkości działanie duchów to świat bajek i książek. Fascynacja światem duchowym często powoduje ich odrzucenie i niemożność działania w świecie rzeczywistym. Inni ograniczają istnienie świata duchów, do tych które objawiają się, jako duchy zmarłych, a jeszcze inna koncepcja wskazuje na obecność dobrych duchów, które pomagają funkcjonować człowiekowi w trudach codziennego życia.

Jednakże dżinny to stworzenia Allaha, które maja niewidzialną dla oka ludzkiego postać. Mają one wolną wolę i żyją na ziemi, podobnie jak ludzie. Według religii islamu, istnieją dżinny-muzułmanie i dżinny, które nie wierzą w Allaha. Dżinny, w odróżnieniu od ludzi mają zdolność opętania ciała i duszy ludzkiej. Jednakże, jeżeli będą wykorzystywać swoje moce do zawładnięcia ludzkim ciałem to poniosą tego konsekwencje, bo jest to przeciwne z wolą Allaha.

Aby skutecznie pozbyć się dżinna należy wykonać egzorcyzmy, które polegają głównie na modlitwie i czytaniu Koranu. Pod wpływem słów, które recytuje egzorcysta ze świętej księgi islamu dżinn powinien wyjawić powód opętania przez niego człowieka. Egzorcyzm może się okazać niewystarczający bez użycia siły fizycznej, a mianowicie dopiero złapanie za szyję osoby opętanej może zmusić dżinna do komunikacji z egzorcystą. Kolejnym krokiem, który jest niezbędny, aby egzorcyzmy zadziały skutecznie jest nakazanie dżinowi opuszczenia człowieka przy wskazaniu jego zabronionego czynu.

Nie zawsze wyjście dżinna z ludzkiego ciała jest łatwe, bo człowiek opętany może mieć siłę chociażby 10 mężczyzn, wówczas konieczna jest m.in. pomoc innych ludzi podczas wykonywania egzorcyzmów. Toteż, jeśli dżin dopiero wejdzie w ludzie ciało, a więc rozpoznane zostaną pierwsze objawy opętania, to wykonanie egzorcyzmów nie wymaga tyle wysiłku i czasu, niż gdy dżin zawładnie całym ciałem opętanego. Tak więc, w każdym przypadku opętania konieczna jest pomoc wykwalifikowanego egzorcysty, który posiada niezbędną wiedzę umożliwiającą powrót osoby opętanej do pełni sił.

images (22)Egzorcyzmy w Islamie – walka dobra ze złem kosztem niewinnej istoty.

Większość z nas, gdy słyszy słowo „egzorcyzm” uśmiecha się powątpiewaniem. Pamiętajmy jednak, jest to niezwykle poważna sprawa. W czasie opętania liczy się CZAS. Nie zwlekajmy za długo, bo stracimy bliską nam osobę na zawsze.

Jak zdiagnozować opętanie, jak oczyścić istotę, kiedy egzorcyzmy są potrzebne?
Leczenie osoby opętanej wymaga niemałej wiedzy i ogromnej precyzji. Na początku warto wspomnieć, iż rozróżniamy opętania cielesne, czyli mózgu – te najczęściej leczone są w szpitalu oraz duchowe – przez dżina. Opętania cielesne w islamie nie podlegają uzdrawiającej mocy Koranu. Opętania duchowe, zazwyczaj za sprawą nieszczęśliwej miłości, chęci ukarania bądź wystraszenia człowieka są w większości przypadków uleczalne za sprawą recytacji Koranu.

Wykwalifikowany egzorcysta nigdy nie zdradza tajemnic swojego działania. Określone wersy błogosławionego przez Allaha Koranu pozwalają nie tylko wypędzić złego ducha, ale także poznać motywy jego działania. Chociaż recytacja uznawana jest za podstawową technikę walki ze złymi mocami, każdy egzorcysta może korzystać z dodatkowej pomocy. Ciągła recytacja pozwala w pełni na komunikację z dżinem, dodatkowe metody pozwalają wypędzić złe moce i oczyścić opętaną osobę.

Zarówno duchy męskie jak i żeńskie mogą opętać muzułmanów, a w efekcie spowodować liczne napady. Islam, jako religia pozwala zwalczać złe moce poprzez słowa Koranu, a więc rozmowa z dżinem (oczywiście odpowiednio poprowadzona), może zdziałać cuda. Muzułmanin najczęściej narażony jest na opętanie przez ducha kobietę, zaś muzułmanka przez ducha mężczyznę.

Jak „wygląda” zły duch?

Odpowiedź jest prosta: jak chce. Nie możemy z góry stwierdzić, jakiej będzie on płci bądź, jakim głosem do nas przemówi. Jeżeli jednak jest to dżin – kobieta, jej siła i chęć walki będą tak silne, że w egzorcyzmach winno uczestniczyć aż 10 mężczyzn. Duch osadza się również, w jakim miejscu chce, chodź w większości przypadków preferuje żeńskie łono bądź męską klatkę piersiową.

Rytuał

Każdy rytuał oczyszczenia wymaga odpowiednich „narzędzi”. Olej w połączeniu z uzdrawiającymi słowami Koranu sprawia ból, co w efekcie wypędza złego ducha. Woda natomiast oczyszcza wnętrze opętanej istoty. Niekiedy dżiny potrafią opuszczać ciało swojej ofiary, gdy widzą, że zbliża się czas egzorcyzmów. Jeżeli mamy do czynienia z duchem zwanym maarij, warto skorzystać z metody zawiązywania sznurkami palców u rąk oraz nóg opętanej osoby.

Każdy opętany muzułmanin bądź muzułmanka mogą mieć różne objawy psychologiczne, fizyczne oraz duchowe. Różnimy się, bowiem od siebie pod wieloma aspektami. Nikt nie da nam jednoznacznej odpowiedzi – czy bliska nam osoba jest opętana – aniżeli wykwalifikowany egzorcysta, mówiący słowami Allaha.

Każdy z nas musi zdać sobie sprawę, iż opętanie to nic innego jak ciemne moce Szatana skierowane przeciwko nam i prorokowi Allahowi. Zawsze należy modlić się błogosławionymi słowami Koranu, by mieć pewność, że nasze ciało nigdy nie stanie się domem dla ciemnych i złych mocy. Wola Allaha jest dla nas największą ochroną.